Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Nová kniha o Čeladné: Od střech doškových až po dnešek

Nová kniha o Čeladné: Od střech doškových až po dnešek

Drobná publikace z pera čeladenského publicisty a historika Petra Anderle přináší příběh naší obce a její neuvěřitelné proměny v posledních staletích. Je to zajímavé čtení pro místní obyvatele i turisty.

Knížečku o 68 stranách (formát B5) vydala obec Čeladná v režii Okrašlovacího spolku Rozhledna v Čeladné. Dílko si nečiní nároků na dokonalý a zcela přesný výklad dávné či nedávné historie Čeladné. I když se zabývá i vznikem jejího názvu a samozřejmě také posledními sportovními a kulturními událostmi v obci. Autor právě spojuje velmi zajímavé události z historie obce s neméně zajímavými událostmi dneška. Jeho snahou je doložit kontinuitu vývoje, na který velice zdařile navázalo polistopadové vedení obce a samozřejmě, především jeho občané. Pojetím obsahu odmítá naprosto neadekvátní mýtus o jakési čeladenské „Beverly Hills“, kterážto teorie vznikla v myslích několika málo vzdělaných závistivců. Publikace, která je k dostání (zdarma) v obecní knihovně a IC na náměstí, doplnili závěrečnými slovy i starosta Pavol Lukša a místostarostka Věra Golová.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt