Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> 76. výročí osvobození obce a konce války

76. výročí osvobození obce a konce války

I letos si připomeneme výročí ukončení jedné z nejbolestivějších epoch lidských dějin – II. světové války.

Navzdory tomu, že se jedná již o 76. výročí, není druhá světová válka vzdálenou, nás se už netýkající minulostí. Stále je mezi námi řada těch, kteří válku i její konec zažili. 

I po tolika letech je třeba trvat na tom, že nacismus znamenal nejvyšší myslitelné ohrožení ne pouze svobody, ale samotných základů naší civilizace. Boj s ním byl bojem o život. Byl to boj vítězný, díky hrdinství těch, kteří pochopili, že jde opravdu o všechno.  Nezapomínáme, komu vděčíme za svou existenci a za svou svobodu.

Válka nám ukázala nejen hrůzy, jakých jsou lidé schopni, ale na druhou stranu také obdivuhodné lidské vlastnosti. Prokázalo se, že navzdory strachu v sobě mnozí dokázali najít odvahu proti okupantům bojovat, nehledět na rizika, pomáhat, ukrývat hledané osoby apod., tím vším lidé riskovali životy své i svých blízkých.

Vnímejme proto připomínku konce války a oslavy svobody i jako výstrahu opřed opakováním podobného kolapsu lidskosti a civilizace.

V naší obci si připomeneme tyto události vzpomínkovou slavností, která se bude konat dne 5. 5. 2021 ve 14:00 hod. u památníku partyzána na křižovatce.

Veřejnost zveme na akci k účasti v případě, že toto bude umožňovat aktuální epidemiologická situace a vládní nařízení.

Věra Golová, místostarostka

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky