Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Králem Bike Čeladná Jaroslav Kulhavý, závodili i místní a děti

Králem Bike Čeladná Jaroslav Kulhavý, závodili i místní a děti

Na profesionální závodníky čekala trasa dlouhá 50 kilometrů. Amatérští jezdci se poměřili na třicetikilometrové trati. Rodiny s dětmi absolvovaly projížďku dlouhou 20 kilometrů. Tak vypadal 7. ročník populárního cyklistického závodu HSF System Bike Čeladná. Hlavní závod ovládl domácí biker Jaroslav Kulhavý. Nejrychlejší ženou byla Michaela Tokarčíková.

 

Celkem 844 závodníků a závodnic se vydalo vstříc nástrahám všech tras letošního ročníku, který prověřil jejich fyzickou zdatnost hlavně při padesátikilometrové trase, zvláště při výjezdu na Pustevny. Hlavní závod se nakonec stal jednoznačnou záležitostí ostříleného matadora Jaroslava Kulhavého, který svým soupeřům ujel už při stoupání na hřeben. Ze začátku jsme jeli ve čtyřech lidech. V polovině stoupání na Pustevny jsem se utrhl kolegovi Tomáši Višňovskému. Nevím, co se za mnou stalo, že jsem tak poodjel. Pak už jsem jel sám a snažil jsem se držet si své tempo. Podal jsem dobrý výkon, se kterým můžu být spokojený. Kvalitně jsem si zatrénoval,“ uvedl Jaroslav Kulhavý, který závodní trať zvládl za 1 hodinu a 39 minut. „Začátek byl hodně nepříjemný, protože ještě včera jsem se motal kolem Sněžky v 6 stupních úplně mokrý. Ze začátku jsem tak nebyl úplně čerstvý, ale postupem času jsem se do toho dostal a závěr už byl úplně v pohodě,“ pokračoval vítěz HSF System Bike Čeladná.

 

Na druhém místě se ztrátou dvou a půl minuty dojel Kulhavého týmový kolega Tomáš Višňovský. „Vzhledem k tomu, že jsem po rekonvalescenci a déle jsem nezávodil, tak jsem se svým výkonem spokojený. Měl jsem totiž i delší tréninkový výpadek. Proto to pro mě bylo hodně těžké. Závod se ale jel na moc pěkné trati. Jaroslav Kulhavý to tady zná, ujel mi ve vrchní pasáži ve výjezdu na Pustevny. Ve sjezdu byl rychlejší, navíc jsem si po zranění nemohl dovolit příliš riskovat, takže jsem jel na jistotu. Jsem rád, že to dnes vydrželo a utvrdil jsem se v tom, že můžu pokračovat v závodění,“ popsal své dojmy Tomáš Višňovský.

 

Třetí příčku obsadil Adam Pilčík, podle jehož slov nastalo to, co očekával už před startem. A sice, že brzy ujede dvojice ve složení Jaroslav Kulhavý a Tomáš Višňovský. Pilčík přiznal, že první dva jezdci byli výkonnostně někde jinde. Ke třetímu místu mu dopomohlo štěstí, protože se na bronzovou pozici dostal i díky tomu, že závodníka jedoucího před ním postihl defekt.

 

Mezi ženami se z prvenství radovala Michaela Tokarčíková, podle které byl závod ze začátku až příliš rychlý. „Vůbec mi to nechutnalo. Naštěstí jsem pak docvakla asi tři holky. V terénu jsem jim pak dokázala cuknout. Kdyby tam nebyl, nevím, jak by to dneska dopadlo,“ přiznala Tokarčíková. „První část závodu byla vyloženě o výkonu a o tom, kdo déle vydrží. Holky jsem dokázala dojet ve sjezdu, kde se mi to podařilo napálit. V terénu si totiž užívám, techniku ovládám poměrně dobře. Druhá část byla velice hravá. V této pasáži jsem rozhodla o svém vítězství. Pak už to šlo velice rychle.“

 

Martina Kráčalíka z pořádající agentury Seven Days překvapil poměrně vysoký počet startujících v této nejisté době z pohledu restrikcí, které mají bránit šíření koronaviru. „Účast byla vesměs stejná jako v loňském roce. Je to příjemné, že se lidé chtějí hýbat a rádi si poměří síly mezi sebou na amatérské úrovni, neboť se snažíme tento závod mít otevřený co nejširší veřejnosti, včetně těch nejmladších, kterých bylo letos opět nespočet. Letos vyšlo také počasí, což přispělo k tomu, že se nestal žádný zásadní úraz kromě odřenin,“ přiblížil Kráčalík.

 

Populární cyklistický závod si nenechal ujít ani starosta Čeladné Pavol Lukša. Vzhledem k tomu, že se letos uskutečnil už 7. ročník, tak se Bike Čeladná zařadil do historie této obce. Tato akce neodmyslitelně patří do kalendáře na přelomu léta a podzimu. Jsem rád, že po koronavirovém chaosu přišli lidé v docela slušném počtu. Proto můžu být naprosto spokojený. Vítězům na stupních vítězů bych chtěl pogratulovat k výborným výkonům. Ti, kterým to nevyšlo podle představ, mají prostor celý rok pořádně potrénovat a příští rok určitě přijet znovu, aby se pokusili o lepší výsledek,“ řekl Pavol Lukša, podle kterého účastníci sportovní akce nejvíce oceňují, že trasa je vedena tak, aby nebyla jen pro profesionály, ale také pro rodiny s dětmi. „Navíc projíždějí nádhernými scenériemi obce Čeladná, která má co nabídnout. Když se k tomu připočítá příznivé počasí, tak lidé stráví příjemný sportovní den.“  

 

„Život stavíme na pohybu. Jsme místní patrioti a velcí fanoušci zdravého šlapání do pedálů. Je úžasné vidět stovky malých i velkých nadšenců horské cyklistiky na jednom místě, jak si to tady po celý den užívali. Jako pravidelný účastník tohoto skvělého závodu se tady prostě cítím jako doma,“ poznamenal Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System, která je generálním partnerem populární bikerské akce.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky