Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Ladná Čeladná po covidové pauze pohladila po duši

Ladná Čeladná po covidové pauze pohladila po duši

Čeladná hostila na začátku srpna šestý ročník festivalu Ladná Čeladná. Kromě rozmanité nabídky koncertů nechyběla divadelní představení, čtení pohádek v podání účinkujících umělců, tvůrčí workshopy, herní zóna a další doprovodný program, který ocenily především rodiny s dětmi. Z hudebních interpretů bodovali nejvíce Janek Ledecký, Vypsaná fixa, Vltava, Pavel Dobeš a Kapitán Demo.

 

„Ačkoli byl letošní ročník poznamenán protikoronavirovými opatřeními, jsme rádi, že se lidé nenechali odradit a na festival přišli. Většina dorazila s již platnými dokumenty o bezinfekčnosti a kdo ne, nechal se otestovat přímo na místě.  Dobrou zprávou pro nás i naše návštěvníky bylo, že odbavení u vstupní brány netrvalo déle než v dřívějších letech,“ uvedl ředitel festivalu Jindřich Vaněk.

 

První festivalový den nabídl hned dva koncerty se zpěvákem Michalem Maredou: ten první s projektem Mixle v piksle, v rámci něhož právě Mareda spolu s dalšími hudebníky předělává známé dětské písničky do rockové podoby. Druhý koncert pak odehrál s kapelou Vypsaná fixa. „Netroufám si říct, zda koncert Mixle v piksle bavil spíše děti nebo jejich rodiče, každopádně nás těší, že společně zaplnili prostor před hlavní scénou a koncert si užili,“ poznamenal k vystoupení Jindřich Vaněk. Hudební nabídka byla pestrá, každý koncert si našel své publikum. Spíše starší ročníky si přišly poslechnout folkového klasika Pavla Dobeše, naopak mladí to roztančili před pódiem, na němž hrál DJ Lowa a Kapitán Demo.

 

Také druhý den nabídl různorodý hudební mix, který zaujal publikum různého věku. Malým návštěvníkům bylo určeno interaktivní vystoupení Bombarďák, za nímž stojí trojice divadelníků/muzikantů v čele s Jiřím Jelínkem. Zpěvačka Naty Hrychová pak přilákala především náctileté, kapelu Vltava pro změnu ocenili spíše dříve narození. Program vyvrcholil koncertem Janka Ledeckého, jehož písničky sborově zpívali lidé napříč generacemi. „S ohledem na epidemii koronaviru visel dlouhou dobu nad hromadnými veřejnými akcemi otazník a bylo vidět, že si festivalovou atmosféru na Ladné Čeladné užívali jak návštěvníci, tak kapely. Z toho máme největší radost a těšíme se na další ročník, jehož termín připadá na 5. a 6. srpna 2022,“ dodal Jindřich Vaněk.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky