Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Taxíky pro seniory už zase jezdí

Taxíky pro seniory už zase jezdí

Od prvního června 2020 jsou opět v provozu obě dopravní služby pro seniory:

Senioráček neboli Čeladenský dostavník

Provozuje obec Čeladná. Osobní doprava výhradně pro seniory z Čeladné nad 65 let a handicapované. Taxi vás odveze k lékaři, na úřad a nákupy s trasou Čeladná – Frýdlant nad Ostravicí a zpět za 24 Kč. Pracovní doba pondělí, středa a pátek 7:30 – 15:30, úterý a čtvrtek 7:00 – 15:00. Objednávky je nutno hlásit den předem na čísle 737 135 546.

Senior taxi

Provozuje Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí pro občany Čeladné a okolních obcí. Služba je určená občanům seniorům 70+ a osobám v nepříznivé sociální situaci v důsledku zdravotního stavu, kteří jsou držiteli průkazu TP, ZTP, ZTP/P ve věku 40+ s trvalým bydlištěm v obci. Cílem projektu je zpřístupnit, usnadnit seniorům a osobám se zdravotním postižením návštěvy lékařů, zdravotnických zařízení (např. Nemocnice Frýdek-Místek, Fakultní nemocnice Ostrava Poruba, Nemocnice Třinec a Nový Jičín) a lékáren.  

Občanům, kteří spadají do okruhu osob, oprávněných čerpat tuto službu, vydá obecní úřad průkaz, který je opravňuje k využívání přepravy osob službou Senior Taxi. K vydání průkazu potřebujete občanský průkaz a fotografii o rozměrech 35 mm x 45 mm. Průkaz je vydán bezplatně.

Provozní doba služby Senior Taxi je v pracovní dny od 06:30 do 15:00 hod. Doprovodu hendikepované osoby je služba Senior Taxi poskytovaná bezplatně. Cena za 1 kilometr je 7,50 Kč, cesta ke klientovi je zdarma. Přepravu službou Senior Taxi si můžete objednat na čísle 776 241 220.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky