Rehabilitační centrum Čeladná je v prestižní společnosti Českých lídrů 2022 - Obec Čeladná

Rehabilitační centrum Čeladná je v prestižní společnosti Českých lídrů 2022

Beskydské rehabilitační centrum, respektive Rehabilitační centrum Čeladná, získalo druhé místo v rámci Moravskoslezského kraje v anketě Ocenění českých lídrů 2022. Z celkového počtu 1 527 nominovaných firem vybrali porotci 111 finalistů – českých společností s nejlepšími ekonomickými výsledky. Druhé místo v kraji je o to cennější, že mezi 111 finalisty splnila z celé České republiky kritéria soutěže jen tři přihlášená zdravotnická zařízení: Asklepion - Laser centrum Praha, Beskydské rehabilitační centrum a Karvinská hornická nemocnice. Ocenění převzal ředitel Milan Bajgar na slavnostním ceremoniálu ve středu 23. listopadu 2022 v sídle ČSOB v Praze 5 na Smíchově.


ČEŠTÍ LÍDŘI
K účasti v 6. ročníku projektu vyzvala čeladenské lázně pořádající produkční společnost Agentura Helas na základě našich ekonomických výsledků z posledních let. Odborným garantem soutěže je každoročně společnost CRIF – Czech Credit Bureau a patronem český ekonom Tomáš Sedláček, který patří mezi sto nejvlivnějších globálních myslitelů.


PODMÍNKY ÚČASTI
„Soutěž Ocenění Českých Lídrů se orientuje na kultivaci českého podnikatelského prostředí a její ústřední myšlenkou je motto BUDUJEME HRDÉ ČESKO. Na základě ekonomických výsledků (hodnocení Indexu Cribis) výhradně českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a s více než 50 zaměstnanci vybral odborný garant finalisty. Dvanáct porotců poté určilo nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky. Vítězové se mohou pyšnit titulem Český lídr. Zajímavá je skutečnost, že polovina letošních finalistů jsou rodinné podniky.“
(www.oceneniceskychlidru.cz)


DOTAZNÍK
Po přihlášení do soutěže museli zástupci čeladenského rehabilitačního zařízení vyplnit dotazník. Otázky se týkaly podnikatelského příběhu a začátků společnosti, plánů do budoucna, zaměstnanců a jejich benefitů, aktivit na podporu regionu a obce, hlavních úkolů a cílů, inovací a novinek. A ředitel měl zároveň odpovědět na otázku, jak relaxuje. Porotci pak komunikovali s jednotlivými finalisty a zjišťovali podnikatelský příběh majitelů nebo generálních ředitelů – jejich „osobní ohodnocení“ mělo ve výsledcích váhu 30 procent. Odborná porota pak zvolila vítězné lídry podle společného posouzení ekonomického i osobního hodnocení.


VÍTĚZOVÉ
V soutěži se udělují v každém kraji tři „medailové“ pozice, celkem tedy 42 cen. „Ocenění našeho zdravotnického zařízení je mimořádně významné, protože jsme se neztratili mezi výrobními podniky, přestože prodáváme služby a ne výrobky. A největší podíl v našich službách má ruční práce našich zdravotníků a jejich zkušenosti, znalosti, schopnosti a dovednosti. Dá se proto bez nadsázky říci, že ocenění Český lídr Moravskoslezského kraje se vztahuje nejen na naše rehabilitační centrum, ale na každého zaměstnance, který k tomuto úspěchu přispěl svou prací,“ řekl ředitel RC Čeladná Milan Bajgar.